Wrzesień 2, 2016

Zwiedzanie Opola

Zwiedzanie Opola

Jeśli nie wiesz w, którą stronę Polski chcesz się wybrać, by spędzić czas ze swoimi znajomymi lub rodziną być może zechcesz wybrać się do Opola – stolicy województwa opolskiego położonego w południowej części naszego kraju. Do dziś możemy w samym mieście jak i okolicach znaleźć wiele obiektów wskazujących na jego związanie ze śląską kulturą i tradycją. Jest to również jedno z najstarszych miast w naszym kraju.

Jeśli zdecydujemy się tu pozostać na kilka dni na pewno znajdziemy hotele oferujące noclegi w rozsądnej cenie lub tanie pensjonaty czy hostele.

Zwiedzanie Opola można rozpocząć od symbolu miasta czyli Amfiteatru Tysiąclecia w którym organizowany jest najsłynniejszy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Bezpośrednio z amfiteatrem jak i festiwalem związana jest Aleja Gwiazd Festiwalu Piosenki Polskiej. Powstała ona w 2004 roku. Możemy tu znaleźć gwiazdy najwybitniejszych polskich zespołów i wokalistów.

Jeśli szukamy historycznych zabytków to na pewno nie możemy pominąć górującej nad wyspą Pasieka – wieży piastowskiej mającej już ponad 700 lat. Kiedyś pełniła ona funkcję strażnicy. Dziś stanowi wspaniały dowód pozostałości obronnych pochodzących z czasów średniowiecza.

Pozostając w temacie architektury warto również odwiedzić opolski rynek i ratusz. Charakter rynku pomimo wojennej zawieruchy nadal posiada średniowieczny kształt. Natomiast ratusz powstał w 1864 roku, w miejscu domu kupieckiego. Został on wybudowany na wzór florenckiego pałacu Vecchio.

Jeśli chcemy dobrze poznać historię ziemi opolskiej możemy zajrzeć do Muzeum Śląska Opolskiego. Tam zobaczymy wiele wystaw i ekspozycji m.in. rzeczy, które zostały znalezione podczas wykopalisk w Ostrówku, wiele sprzętów rzemieślniczych i militarnych. Część muzeum to również galeria malarstwa polskiego, a tam znajdziemy obrazy Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Juliusza Kossaka i wielu innych wybitnych twórców.

Top