Opole – miasto

UncategorizedComments are off for this post.

Opole – miasto

Opole jest miastem położonym w południowo –zachodnio Polsce nad Odrą. To stolica województwa opolskiego oraz ważny ośrodkiem komunikacyjnym pomiędzy Krakowem, a Wrocławiem. Historia miasta sięga X w., a nazwę zawdzięcza osiadłemu plemieniu Opolan. Jest jednym z najstarszych polskich miast.

Jeśli zdecydujemy się tu przyjechać na pewno nie będziemy się nudzić – atrakcje znajdziemy dla dzieci jak i dorosłych. Symbolem miasta jest amfiteatr im. Józefa Elsnera w, którym co rok odbywa się najsłynniejszy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej oraz wiele innych imprez. Nieodłącznie z festiwalem i amfiteatrem związana jest również Aleja Gwiazd, znajdująca się w samym centrum miasta. W nawiązaniu do muzyki oraz roli jakiej pełni w tym mieście na Stawie Zamkowym przy ul. Barlickiego, stworzono fontannę multimedialną i pokazy w czasie których grane są największe polskie przeboje.

Jeśli ktoś lubi zielone miejsca i naturę w Opolu spodoba mu się wzgórze uniwersyteckie na którym wybudowano gotycki kościół oraz Skwer Artystów, gdzie znajdziemy rzeźby m.in. Czesława Niemena, Marka Grechuty, czy Agnieszki Osieckiej . Z tego wzgórza możemy zobaczyć panoramę całego miasta. Drugim zielonym miejsce Opola jest wyspa Bolko – kompleks parkowy, nieopodal znajduje się również ZOO, gdzie oprócz samego oglądania zwierząt, dzieci mogą dotknąć niektórych gatunków zwierząt w MINI ZOO oraz spędzić czas na placu zabaw.

Wielu osobom do gustu może przypaść Opolska Wenecja zlokalizowana wzdłuż starego dopływu Odry – Młynówki. To właśnie szereg przepięknych kamienic i płynący pod nimi kanał sprawia, że miejsce to od razu kojarzy nam się z tym włoskim miastem. Jeśli chcemy mamy również możliwość rejsu po Odrze.

Jeżeli zdecydujemy się na spędzeniu kilu dni w Opolu na pewno znajdziemy tu wiele tanich hosteli czy pokoi do wynajęcia. Również dla całych rodzin bez trudu uda się znaleźć nocleg w pensjonatach i hotelach, które również nie obciążą zbytnio naszego portfela.

About the author:

Top