Wrzesień 2, 2016

Opole lokalizacja i dojazd

Opole lokalizacja i dojazd

Jeśli szukasz ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia to na pewno nie możesz pominąć na swojej trasie Opola.

Opole jest miastem położonym obok autostrady A4. Przez miasto przebiegają także drogi krajowe nr 45, 46 i 47 jak również drogi wojewódzkie nr 414, 423, 435, 454 oraz 459. W mieście znajduje się aż 6 stacji kolejowych – Opole Zachodnie, Opole Wschodnie, Opole Główne, Opole Gosławice, Opole Grotowice i Opole Groszowice. Pociągami można dojechać m.in. do Kędzierzyna Koźla, Gdyni, Gliwic, Czestochowy, Lublina Zamościa, Poznania, Wrocławia czy Gliwic, a nawet do Berlina i Hamburga.

Miasto jest doskonale skomunikowane, nie ma najmniejszego problemu, aby się po nim poruszać. Jeśli jednak nie chcemy korzystać z komunikacji miejskiej możemy zdecydować się na wynajem auta w Opolu. Znajdziemy tutaj kilka wypożyczalni, które oferują bardzo korzystne warunki najmu i nowe, wygodne samochody.

Jeśli na wycieczkę po Opolu zabieramy nasze pociechy, to na pewno odwiedzimy ZOO położone na wyspie Bolko. Na ok. 20 ha. możemy zobaczyć 200 gatunków zwierząt pochodzących z całego świata. Na wyspie znajdziemy też kompleks parkowy, wiele ścieżek rowerowych i pieszych gdzie będziemy mogli odetchnąć.

Mamy również możliwość przejażdżki po Opolu londyńskim, piętrowym, czerwonym autobusem oraz rejsem statkiem „Opolanin” po Odrze, dzięki któremu z innej perspektywy zobaczymy wiele zabytków tego miasta.

Ciekawą atrakcją jest również tzw. Opolska Wenecja. Jest to rząd kamienic położonych nad kanałem Młynówka, które swoim charakterem bardzo przypominają to włoskie miasto położone na wodzie.

Wiele do zobaczenia mamy również w centrum miasta. Oczywiście mowa tu o rynku oraz opolskim ratuszu, które pomimo upływu czasu nadal zachowują swój charakter sprzed lat. W pobliżu runku położona jest również Aleja Gwiazd, gdzie znajdziemy wiele nazwisk najsłynniejszych polskich wokalistów i zespołów. Kolejną inicjatywą jest również Muzyczny Kiosk, który znajduje się przy gwiazdach polskich artystów, gdzie możemy posłuchać i obejrzeć ich teledyski.

Kolejnym wspaniałym miejscem jest Wzgórze Uniwersyteckie, gdzie oprócz budynku Uniwersytety Opolskiego możemy znaleźć Kościół „na Górce” oraz Skwer Artystów gdzie zobaczymy kilka pomników polskich piosenkarzy i twórców.

Top