Noclegi Opole

UncategorizedComments are off for this post.

Noclegi Opole

Jeśli nie wiesz gdzie masz spędzić weekend czy kilka ostatnich dni swojego urlopu, być może wodząc palcem po mapie, zdecydujesz się na zwiedzanie Opola. Miasto jest symbolem Festiwalów Polskiej Piosenki, który odbywa się tu corocznie od kilkudziesięciu lat. Samo miast jest jednym z najstarszych w Polsce, a początki grodu opolskiego sięgają VIII w.

Jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie tego przepięknego miasta to najlepiej jest zacząć od opolskiego rynku, który po zniszczeniach z II wojny światowej odbudowano w stylu barokowym. Do ratusza dobudowano 60 metrową wieżę, która została wybudowana na wzór florenckiego pałacu Vecchio. Możemy również podziwiać kamienice, które przetrwały wojenne zawieruchy. Do włoskich akcentów nawiązuje również Młynówka jest to stare koryto Odry, a dziś część kamienic nad Młynówką dzięki stworzonej iluminacji tworzy tzw. Opolską Wenecję.

W Opolu znajdziemy mnóstwo tanich hosteli i hosteli, zarówno położonych w centrum miasta jak i na jego obrzeżach. Cena za hostele w Opolu jest różna, w zależności od jego standardu. Oczywiście obecne czasy wymagają od właścicieli obiektów wypoczynkowych, aby proponowali jak najlepsze warunki. Dlatego też osoby decydujące się na noclegi w Opolu, bez problemu znajdą pokoje z wifi, dostępem do własnej łazienki czy pełnym wyżywieniem.

Jednym z symbolów miasta jest tzw. wieża piastowska wybudowana ok. 1300 roku. Kolejnym i jednym z najstarszych zabytków Opola jest kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha. Wg legend świątynia powstała właśnie na miejscu gdzie św. Wojciech głosił kazania. Wart odwiedzenia jest również Katedra św. Krzyża.

Wolny czas na świeżym powietrzu mieszkańcy i turyści spędzają na wyspie Bolko. Można tutaj pospacerować, pobiegać, odpocząć, dla dzieci stworzono również place zabaw. Stąd również jest możliwość wyruszenia w rejs po Odrze specjalny statkiem.

Jeśli Opole to również najbardziej znany Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. To właśnie w Opolu znajduje się amfiteatr gdzie od 1963 roku odbywa się ten festiwal. W związku z wieloma gwiazdami, które narodziły się na scenie w Opolu stworzono również Aleję Gwiazd Piosenki, która biegnie nieopodal rynku. Możemy tam zobaczyć gwiazdy prawie 50 wokalistów i zespołów.

About the author:

Top